Gazetka szkolna Flamaster

Nasza gazetka szkolna „Flamaster”

„Flamaster” ukazuje się od 2002 roku . Do zespołu redakcyjnego należą zazwyczaj uczniowie najstarszej klasy. Każdy numer naszej gazetki jest związany z jakimś tematem przewodnim. Poza tym są zamieszczane artykuły pokazujące życie szkoły, sprawy bieżące. Prezentuje się uczniowską twórczość, sprawozdania z uroczystości, ciekawostki ze świata ludzi, świata przyrody, informacje o konkursach, rozrywki umysłowe, humor, drobną twórczość plastyczną.

Z zespołem redakcyjnym współpracują uczniowie młodszych klas, ci, którzy chcą coś ciekawego zaprezentować.

Praca nad gazetką szkolną służy rozwijaniu najważniejszych kompetencji, które wymienia podstawa programowa kształcenia ogólnego, a mianowicie:

• czytanie,
  • myślenie naukowe,
  • umiejętność komunikowania się w języku ojczystym i w języku obcym,
  • posługiwanie się nowoczesnymi  technologiami  informacyjno -  komunikacyjnymi,
  • umiejętność uczenia się jako sposób zaspokajania naturalnej ciekawości świata, odkrywania swoich zainteresowań,
  • umiejętność pracy zespołowej.

Cele redagowania naszego pisemka:

• nauczanie sztuki zrozumiałego i zwięzłego wypowiadania się,
  • kształcenie umiejętności pracy w grupie,
  • rozwijanie kompetencji komunikacyjnych ucznia,
  • poznawanie cech pracy dziennikarza,
  • wyzwalanie pomysłów, twórczości literackiej,
  • nauczanie odpowiedzialności za słowo,
  • kształcenie umiejętności organizacji pracy, kompletowania materiałów, ich selekcjonowania.

ZAŁĄCZNIKI:

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.