Doradztwo zawodowe

Zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego i ramowymi planami nauczania  od 01 września 2017 roku w naszej szkole  realizowane są  zajęcia doradztwa zawodowego.  Zmiany zachodzące we współczesnym świecie oraz na rynku pracy wskazują na rosnącą rolę doradztwa zawodowego na różnych etapach rozwoju człowieka. W związku z tym zagadnienia związane z doradztwem zawodowym są realizowane, nie tylko podczas zajęć edukacyjnych w klasie VII, ale również w pozostałych klasach i oddziałach przedszkolnych poprzez różnorodne działania wspierające proces edukacji.

W I półroczu roku szkolnego 2017/2018  w klasie VII odbyły się zajęcia ukierunkowane na poznanie swoich możliwości, rozeznanie zainteresowań oraz wprowadzenie do wyboru przyszłej ścieżki zawodowej. Poza tym poprzez działania wychowawców klas a także nauczycieli przedmiotów uczniowie mogli poznać specyfikę różnych zawodów. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkania z:

• Bibliotekarzem
  • Policjantem
  • Strażakiem
  • Pielęgniarką
  • Lekarzem stomatologiem
  • Kelnerem

W szkole wydawana jest gazetka „Flamaster”, dzięki czemu uczniowie  mają możliwość poznania pracy dziennikarza. Nieobcy jest naszym wychowankom zawód trenera, czy instruktora tańca, ze względu na to, że cyklicznie odbywają się zajęcia sportowe i taneczne.

Wszystkie działania z zakresu doradztwa zawodowego są niezwykle ważne, ponieważ okres szkoły podstawowej to czas rozwoju kompetencji społecznych i  kształtowania postaw wobec pracy, jak również rozwijania takich postaw jak: sumienność, uczciwość, systematyczność.

Rozbudzanie takich zainteresowań u dzieci w wieku szkolnym to doskonała inwestycja w przyszłe, trafne wybory.

Uczniowie klasy 3 w Punkcie Aptecznym

Doradztwo zawodowe