Dyskusyjny Klub Książki - pierwsze spotkanie po wakacjach

Utworzono dnia 08.10.2019

Pierwsze po wakacjach oraz w nowym gronie spotkanie DKK działającego przy Filii Bibliotecznej w Niechłoninie odbyło się w dniu 24.09.2019r.

Dyskusja  toczyła się wokół książki Elżbiety Zubrzyckiej pt.: ,,Słup Soli".

I choć książka przeznaczona jest dla młodszych dzieci, to przeczytanie zalecamy uczniom w każdym wieku. Podejmuje ona tematykę: agresji, przemocy, dręczenia kolegów  w szkole oraz podaje przykłady, jak sobie radzić z tymi problemami. Czternastu nowych

Klubowiczów zgodnie stwierdziło, że przemoc i agresja to zachowania nader negatywne. Rozwinęli ten temat w kontekście rodziny, środowiska, w którym żyją. Odwołując się do przykładów z życia odegrali  scenkę przedstawiającą  klienta, który wyładowywał swą agresję na ekspedientce. Zastanawiali się, jak należy się zachować w takiej sytuacji. W dalszej części spotkania Klubowicze w podzielonych dwóch grupach przygotowywali słowno-obrazkowe definicje pojęcia przemoc i agresja. Po skończonej pracy każda grupa zaprezentowała i omówiła swoje definicje.

Na koniec młodzież wypowiedziała się na temat wspólnej pracy, czy wszystko przebiegało sprawnie i czy potrafili się z sobą porozumieć.

DKK - wrzesień 2019

Utworzono dnia 08.10.2019, 14:12