"Jest taki kraj"

Utworzono dnia 16.05.2018

„Jest taki kraj”

15 maja 2018 roku powitaliśmy Panią Beatę Kmiecik i dwie nasze absolwentki, obecnie gimnazjalistki, Annę Dudę i Kingę Giesek. Goście przybyli z programem zatytułowanym „Jest taki kraj” prezentowanym z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Pani Beata Kmiecik opowiadała o trzech zaborach, o powstaniach narodowowyzwoleńczych i o patriotach, którzy walczyli na frontach I wojny światowej lub toczyli rozmowy dyplomatyczne o tym, jaka ma być nasza ojczyzna po odzyskaniu niepodległości, a ta niepodległość przyszła 11 listopada 1918 roku.

Ania i Kinga śpiewały pieśni, które zagrzewały niegdyś żołnierzy do boju o ukochany kraj. Wśród pieśni znalazła się „Rota”. Usłyszeliśmy:

„Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród,

Nie damy pogrześć mowy.”

Kinga akompaniowała na gitarze, pieśni brzmiały nastrojowo i wzruszająco.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy VI i VII. Byli zasłuchani, więc z pewnością ta lekcja biblioteczna zostanie im w pamięci, bo dotyczyła wielkiej rocznicy.

"Jest taki kraj"

Utworzono dnia 19.05.2018, 15:14