Utworzono dnia 10.09.2018

Czytamy fragmenty powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”.

7 września w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie fragmentów powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. „Przedwiośnie” to dzieło o dorastaniu i o przemijaniu.

Fragmenty utworu czytali zaproszeni goście, przedstawiciele Rady Rodziców, uczniowie i nauczyciele.

Losy Cezarego Baryki były splecione z ważnymi wydarzeniami historycznymi: I wojną światową, rewolucją w Rosji, wojną polsko – rosyjską, wreszcie z tworzeniem nowej polskiej rzeczywistości po latach zaborów.

Słuchacze i czytający dostrzegli, jak ważne miejsce w naszym życiu zajmują rodzice i to, że każdy z nas ma wpływ na to, co się wokół dzieje.

Stefan Żeromski zapisał w powieści odwieczną prawdę wyrażoną w słowach: „I oto – mocarstwa przeszły, cesarze upadli, wojska wielkie znikły, niezdobyte twierdze w gruz się rozsypały.” Wszystko przemija.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.