Utworzono dnia 05.01.2020

Język ojczysty to najdroższe dziedzictwo przekazywane z pokolenia na pokolenie. Językiem posługujemy się na co dzień, języka uczymy się w szkole, sięgamy po dzieła ojczystej literatury czy sami piszemy różne teksty.

Warto krzewić wśród młodych ludzi poszanowanie dla tego dziedzictwa i przy okazji rozwijać ich zainteresowania i wyobraźnię, co w dobie różnorodnej technologii komputerowo – informacyjnej jest szczególnie ważne. Odpowiedzialne zdobywanie wiedzy, czytelnictwo, umiejętność korzystania ze słowników i innych źródeł wiedzy, skomponowanie wypowiedzi, zgromadzenie materiałów, zorganizowanie swojej pracy to zarazem przygotowanie do dorosłego życia, kiedy trzeba będzie zdobyć zawód i wykonywać pracę dającą utrzymanie, a przede wszystkim przynoszącą satysfakcję.

Proponowany projekt poprzez poszczególne zadania będzie sprzyjał doskonaleniu umiejętności rozwijanych w ramach kształcenia ogólnego w szkole podstawowej, a wśród nich:

- sprawne komunikowanie się w języku polskim,

- poszukiwanie, porządkowanie, krytyczna analiza oraz wykorzystanie informacji z różnych źródeł,

- praca w zespole i społeczna aktywność,

- aktywny udział w życiu kulturalnym szkoły, środowiska lokalnego.

Projekt będą realizowali uczniowie klasy VI.

Projekt edukacyjny – Zwierzęta jako bohaterowie związków frazeologicznych i przysłów - kliknij i czytaj całość dokumentu

Utworzono dnia 05.01.2020, 18:45

Licznik odwiedzin: