„ROWEREM W NIEPODLEGŁOŚĆ”

Utworzono dnia 07.10.2018

29.09.2018r. nasi uczniowie wzięli udział w III Gminnym Rajdzie Rowerowym z cyklu „Bicykluj z Nami Aktywnymi Obywatelami”. Rajd odbywał się pod hasłem „Rowerem w Niepodległość”.

Rajd rozpoczął się przy Sali OSP w Zalesiu, każdy z uczestników otrzymał biało-czerwoną czapkę, flagę Polski do roweru, oraz numer startowy, który brał udział w losowaniu roweru. Trasa rajdu biegła przez Zalesie, Jabłonowo, Niechłonin, Gruszkę i zakończył się w Gródkach. Na nowo wybudowanym boisku, przy naszej szkole nauczyciele przygotowali dla najmłodszych uczestników konkurencje sportowe. Na boisku w Gródkach Wójt Gminy Płośnica Krzysztof Groblewski z Prezes Stowarzyszenia Mądra Sowa Ewą Józefowicz, Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Gminy Płośnica Elizą Borkowską i Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy”, które reprezentował Prezes Krzysztof Margol, podziękowali uczestnikom za udział i zaangażowanie. Po rajdzie na płycie boiska odbył się festyn rodzinny dla wszystkich, można było skorzystać z wielu atrakcji m.in. : kul wodnych, strzelania z łuku, wielkich piłkarzyków, fotobudki, konkursów i zabaw, zjeść coś ciepłego, potańczyć. Młodzieżowa Rada rozegrała mecz towarzyski z Radą Gminy Płośnica. W rajdzie wzięło udział około 100 uczestników, wśród których byli również uczniowie naszej szkoły. Wszyscy świetnie się bawili i zadeklarowali swój udział w przyszłorocznym rajdzie.