Rym za rymem – myśl i pisz. Zbiór poezji i prozy uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie

Utworzono dnia 30.11.2019

Rym za rymem – myśl i pisz.

Zbiorek zostanie przekazany do naszej szkolnej biblioteki oraz do GCK i B – Filia Niechłonin. Odwiedź strony zbiorku i poczytaj.

Rym za rymem – myśl i pisz. Zbiór poezji i prozy uczniów Szkoły Podstawowej imienia Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie to publikacja, która powstała po to, aby uczcić 10. rocznicę nadania szkole imienia tego wielkiego pisarza, który tworzył „ku pokrzepieniu serc”.

Utwory  zawarte w zbiorze powstawały przez lata, z troską przechowywane w szufladzie. Niektóre z nich zostały wyróżnione w Powiatowym Konkursie Literackim „Złote piórko”.

Autorami wierszy i prozy są dzieci i młodzież pochodząca z Gnojna, Gruszki, Jabłonowa, Niechłonina, Zalesia.

Pomysł opublikowania utworów zrodził się w 2017 r., w styczniu 2018 r. teksty zostały zebrane, poddane redakcji i korekcie, następnie przygotowane do druku.

Po co więzić słowa w szufladach, niech trafią do czytelników i cieszą, bawią, wzruszają oraz uczą.

Redaktor i Kolegium redakcyjne

Rym za rymem - myśl i pisz. Zbiór poezji i prozy uczniów SP w Niechłoninie

Utworzono dnia 01.12.2019, 19:07

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.