Trzecia edycja Regionalnego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Utworzono dnia 19.11.2019

Regionalnie, smacznie i zdrowo
w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie.

Trzecia edycja Regionalnego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie za nami.

6 listopada 2019r. sala gimnastyczna wypełniona była gośćmi i zapachami pyszności, które czekały na skosztowanie.

Działania, w ramach realizowanego projektu, skierowane były do dzieci z oddziałów przedszkolnych, uczniów i ich rodziców, oraz do środowiska lokalnego. Podczas spotkania  dietetyk, Joanna Berestowska przedstawiła prelekcję na temat zasad zdrowego odżywiania. Szczególnie zwróciła uwagę na to, jak  powinna wyglądać dieta ucznia, co powinno się w niej znaleźć, a czego należy unikać. Dzięki tej prezentacji  każdy z uczestników mógł usystematyzować swoją wiedzę na ten temat.

Kolejnym punktem była Joga poprowadzona przez Hannę Berestowską. Ta forma aktywności fizycznej okazała się strzałem w dziesiątkę. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały nowo poznane pozycje jogi. Zaskoczeniem i podsumowaniem tego punktu spotkania był szpagat. Dzieciaki były zachwycone, ich radości nie było końca.

Wójt Gminy Płośnica, Krzysztof Groblewski przyjechał do naszej placówki, aby opowiedzieć o swoim hobby, jakim jest pszczelarstwo. Bardzo ciekawe wystąpienie wzbogaciły rekwizyty: np. strój pszczelarza, podkurzacz, a nawet ul! Opowiedział, dlaczego pszczoły są bardzo ważne, jakie produkty możemy wyróżnić przy produkcji miodu. I wreszcie - dlaczego miód możemy nazwać lekarstwem.

Podsumowaniem tegorocznego spotkania była możliwość skosztowania smakołyków, które przygotowały poszczególne zespoły . Każdy miał swoje stoisko, na którym można było kupić za symboliczną złotówkę: ciastka, sałatki, napoje, a nawet zupę grzybową. Wszystko przygotowane własnoręcznie. A pieniążki pozyskane w ten sposób dzieci będą mogły wydać na wymarzony cel. Forma takiego spotkania sprzyja integracji, uczy i pokazuje, jak wiele można zyskać dzięki wiedzy i umiejętnościom innych ludzi. Dziękujemy naszym gościom i zapraszamy za rok.

Milena Witka, Joanna Pankowska – Iwan

Regionalny Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania