Punkt Przedszkolny "Motylki" rok szkolny 2020/2021

Talent określa co człowiek robi,

nie określa, kim człowiek jest.(...)

Kiedy wiesz, kim jesteś,

możesz dokonać wszystkiego.

Terry Pratchett,

W roku przedszkolnym 2020/2021 w punkcie przedszkolnym jest szesnaścioro wychowanków, dwanaście dziewczynek i czterech chłopców. Są to dzieci w wieku od 2,8 roku do 4 lat. Dzieci w większości zaadaptowały się do warunków przedszkolnych i coraz bardziej poprzez zajęcia poznajemy otaczający nas świat.

W okresie przedszkola bardzo ważna jest zabawa, poznawanie otoczenia poprzez nią, analizowanie przyczynowo - skutkowe poprzez właśnie zabawę. Jednak podczas dnia w przedszkolu nie tylko spędzamy czas na niej. Uczymy się piosenek, wierszyków, uwrażliwiamy się na sztukę, pracujemy w podręcznikach, które idealnie sprawdzają się dla tak małych dzieci. To dla nich prawdziwa frajda. Podczas dnia przedszkolu dzieci zaangażowane są w różne formy zajęć np. muzyczną, plastyczną, słowną itp.

Jako wychowawca cieszę się każdą nową umiejętnością dziecka. Jestem zainspirowana każdym nowym odkryciem talentu, jakie posiada dziecko. Bo musimy pamiętać, iż każdy człowiek posiada talent. Talent, który należy dostrzec i wyłuskać, dać mu się rozwinąć. Każdego dnia spotykając się z Wami, drogie dzieci, mam tego ogromną świadomość, że muszę dać Wam największą możliwość rozwoju i poznania świata.

"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy:

cieszyć się bez powodu,

być ciągle czymś zajętym

i domagać się

-ze wszystkich sił-

tego, czego pragnie"

Cytat  z "Piątej góry" P. Coelho

AKTUALNOŚCI:

11 listopada Ku chwale Ojczyzny

Utworzono dnia 27.11.2020

Czy trzylatek i czterolatek powinien wiedzieć, co to jest Ojczyzna?

Zdobyta tak ogromnym poświęceniem milionów Polaków?

Tak, zdecydowanie tak.

Od najmłodszych lat przedszkolak uczy się symboli narodowych, ich poszanowania oraz czułości do świąt upamiętniających najważniejsze wydarzenia. W punkcie przedszkolnym Motylki  12 listopada uroczyście odśpiewaliśmy Hymn Polski, przygotowaliśmy samodzielnie flagi oraz utrwaliliśmy informacje, gdzie mieszkamy, jaka jest stolica Polski  itp.

czytaj dalej... na temat: 11 listopada Ku chwale Ojczyzny

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.