Prelekcja dla rodziców "Korzyści płynące z czytania"

„Książka i możność czytania to jeden z największych cudów
 ludzkiej cywilizacji”

Maria Dąbrowska

23 października  podczas ogólnego zebrania rodziców została przeprowadzona prelekcja „Korzyści płynące z czytania”, którą przeprowadziła pani Beata Kmiecik, pracownik Gminnego Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy filia w Niechłoninie.

Prowadząca uświadomiła zgromadzonym rodzicom, że czytanie książek sprawia wiele przyjemności i ma wiele innych zalet. Czytać powinny nie tylko dzieci, ale to właśnie w pierwszych latach życia najlepiej jest wyrabiać w sobie nawyki. Częste sięganie po książkę przynosi wiele korzyści m.in: wzbogacanie słownictwa i sprawności językowej, poszerzanie świadomości o świecie, rozwijanie fantazji, zdobywanie wiedzy, wzmocnienie poczucia własnej wartości, czy poznawanie swojego dziedzictwa kulturowego. Pani Beata Kmiecik podkreśliła, że chwile spędzone z książką  to również relaks, korzyść dla naszego zdrowia i sposób na zdobywanie obycia w świecie. Dobra książka dla dzieci, którą można czytać na głos przynosi radość dzieciom i dorosłym, jest pomostem między pokoleniami.

Korzyści płynące z czytania

Utworzono dnia 29.11.2018, 07:11