"Szkoła da się lubić"

Od 1 marca 2017 roku, z inicjatywy Gminy Płośnica, w naszej szkole realizowany jest projekt „Szkoła da się lubić”.

Główne cele projektu:

• podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych  uczniów,
  • ograniczenie i zapobieganie przedwczesnemu kończeniu nauki szkolnej oraz zapewnianie równego dostępu do dobrej jakości wczesnej edukacji elementarnej oraz kształcenia podstawowego, gimnazjalnego i ponadgimnazjalnego, z uwzględnieniem formalnych, nieformalnych i pozaformalnych ścieżek kształcenia umożliwiających ponowne podjęcie kształcenia i szkolenia.

W ramach realizacji projektu uczniowie klas I – VI biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych, na których stosowane są nowatorskie metody i środki, w tym TIK, jak również eksperymentalne metody nauczania.

W naszej szkole odbywają się następujące zajęcia:

• „Mali artyści”
  • „Mówię po angielsku”
  • Zajęcia logopedyczne
  • „Z matematyką rozwijaj talenty”

Dzięki realizacji projektu szkoła otrzymała liczne pomoce dydaktyczne, przede wszystkim tablicę multimedialną z projektorem laptopy i oprogramowania do logopedii. Poza tym pomoce  do nauki języka angielskiego i matematyki. Zabawki, pacynki, kukiełki, kolorowe bloki i farby  są wykorzystywane na  zajęciach artystycznych.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, pogłębiają swoją wiedzę, kształcą ważne umiejętności, bawią się i pracują zespołowo.

Projekt„ Szkoła da się lubić” jest  realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.