Szkolny Klub Sportowy

SKS rok szkolny 2023/2024

Klub Sportowy rok szkolny 2023/2024

Klub Sportowy rok szkolny 2022/2023

Szkolna liga trójboju i czwórboju

Klub Sportowy rok szkolny 2021/2022

SKS rok szkolny 2021/2022

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach Szkolnego Koła Sportowego rganizowanego przez WMSZS w Olsztynie.

W zajęciach uczestniczyło 45 uczniów klas IV - VIII. Zajęcia były prowadzone 2 godziny tygodniowo od stycznia do grudnia (również w wakacje).

Największym zainteresowaniem wśród gier zespołowych cieszyły się piłka nożna i piłka ręczna.

Począwszy od lutego ubiegłego roku szkolnego w naszej szkole odbywają się zajęcia SKS opłacane przez Warmińsko  - Mazurski Szkolny Klub Sportowy. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu w wymiarze  dwóch pełnych godzin zegarowych. SKS-y cieszą się dużym powodzeniem i zainteresowaniem wśród chłopców klas IV - VI, uczestniczą w nich także dziewczęta, ale mniej licznie. W ramach zajęć uczniowie poprawiją sprawność fizyczną, doskonalą umiejętności techniczne i taktyczne z zakresu  gry w piłkę nożną (która jest najlepiej lubianą dyscypliną sportową), ale także chętnie grają w piłkę ręczną i koszykową.

Uczniowie klasy IV, V i także starszych klas - ci, którzy uczestniczą w zajęciach SkS w Szkole Podstawowej w Niechłoninie, reprezentują szkołę na turniejach w piłkę nożną, biegach przełajowych, rozgrywkach w piłkę ręczną i innych dyscyplinach sportowych i osiągają na tym polu bardzo dobre wyniki.

Począwszy od lutego 2018r.  w naszej szkole są prowadzone po raz kolejny SKS-y czyli zajęcia  sportowe dla uczniów klas starszych. Zajęcia są finansowane przez Warmińsko- Mazurski Szkolny Klub Sportowy. W naszej szkole zajęcia te cieszą się ogromnym powodzeniem wśród chłopców, chociaż w tym półroczu chętnie uczestniczą też dziewczęta. Na SKS-y zapisanych jest 17  uczniów z klasy IV i V. Największym zainteresowaniem wśród gier sportowych cieszy się piłka nożna, ale gramy także w piłkę ręczną i koszykową. Zajęcia prowadzi pani Danuta Ciesielska.

Szkolny Klub Sportowy rok szkolny 2018/2019

Od września 2018r. prowadzone (kontynuowane) są zajęcia sportowe.

W zajęciach uczestniczą uczniowie klas V i VI w sumie 17 uczniów. Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu, w jednostkach po 60 minut każda. W ramach zajęć uczniowie doskonalą sprawność fizyczną, koordynację wzrokowo- ruchową oraz inne cechy motoryczne. Uczniowie uczestniczący w zajęciach doskonalą umiejętności z zakresu gier zespołowych: piłka nożna, piłka ręczna i koszykówka. Ci uczniowie też reprezentują szkołę w gminnych zawodach sportowych.

Szkolny Klub Sportowy rok szkolny 2019/2020

W Szkole Podstawowej w Niechłoninie rozpoczęła się nowa edycja programu Szkolny Klub Sportowy prowadzona przez Warmińsko - Mazurski Szkolny Związek Sportowy w Olsztynie.
W naszej szkole zajęcia prowadzone są w poniedziałki i środy od godz. 13:50.
Uczniowie którzy chcą  jeszcze uczestniczyć w zajęciach proszeni są o kontakt z p.T.Rusinem.
W 2019r. na zajęcia SKS zapisanych było 27 osób z klas IV - VII. Zajęcia prowadzone były 2 razy w tygodniu  w poniedziałki i środy. Uczniowie na zajęciach doskonalili swoje umiejętności techniczne i taktyczne w grach sportowych: w piłce nożnej, piłce ręcznej i piłce siatkowej. Poznane umiejętności uczniowie mieli możliwość wykorzystać  w zawodach sportowych.

Utworzono dnia 17.12.2017, 21:19