CZYTAMY

Utworzono dnia 19.06.2018

8 czerwca 2018r. o godz. 10.00 uczniowie z całej Polski czytali – bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę. Czytali i nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niechłoninie.

Czytaniu z reguły towarzyszą dodatkowe atrakcje, przeradzające się często w wielogodzinne obchody czytelnicze. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie (w zeszłym roku 459 tys. osób). Mamy nadzieję, że w tym roku i my przyczynimy się do pobicia rekordu, bo w akcji brało udział 99 uczniów. Dzieci i młodzież z poszczególnych klas ustawili się w wyznaczone litery i wspólnie stworzyli hasło CZYTAMY.

Celem akcji jest promocja czytelnictwa, umilenie sobie czasu oraz zaprezentowanie potencjału bibliotek i szkół. Akcja ta ma na celu dać okazję każdemu uczniowi, by miło sobie poczytał w gronie koleżanek i kolegów. Niech książki przestaną się wreszcie kojarzyć z obowiązkowymi lekturami i karaniem ich za ich nieprzeczytanie. Niech młodzież zobaczy, że czyta najlepszy uczeń w klasie i ten najbardziej niegrzeczny, wychowawca klasy, dyrektor i pozostali nauczyciele. Niech czytanie kojarzy się pozytywnie – jako relaks, czas wolny, rozrywka.

Mamy nadzieję, że za rok również weźmiemy udział w tej akcji i po raz kolejny uda nam się pobić rekord w czytaniu w jednym momencie jak największej liczby uczniów.

CZYTAMY 2018

Utworzono dnia 24.06.2018, 18:57