Pamięć o zmarłych

Utworzono dnia 30.10.2019

Tuż przed Dniem Wszystkich Świętych uczniowie klasy I, II i III wspólnie wybrali się do miejsca pamięci narodowej przy Straży Pożarnej w Niechłoninie.

Tablica pamiątkowa znajdująca się w tym miejscu, a dokładniej na bardzo dużym kamieniu, odsłonięta została 10 listopada 2018 roku.

W hołdzie Narodowym Bohaterom

Patriotom walczącym za wolną Polskę.

Prześladowanym i zamordowanym.

Zapalono znicze i ustawiono je przy kamieniu z tablicą pamiątkową.

Pochylone głowy i chwila zadumy sprawiły, że uczniowie wrócili w myślach do chwil sprzed prawie roku. Niektórzy z tu obecnych czynnie uczestniczyli w tej uroczystości. A ci, którzy nie byli, posłuchali słów wyjaśnień nauczycieli, a po powrocie do szkoły obejrzeli zdjęcia z listopada 2018 roku.

Uczniowie klas starszych razem ze swymi wychowawcami zapalili znicze przy tablicy pamiątkowej przed Narodowym Świętem Niepodległości.

Godziny wychowawcze to znakomita okazja do wspólnego wyjścia i uczczenia pamięci zmarłych oraz do rozmów na trudne, ważne tematy.

Pamięć o zmarłych

Utworzono dnia 30.10.2019, 21:23