Wolontariat w naszej szkole

Utworzono dnia 03.04.2021

Człowiek niech będzie szlachetny, pomocny bliźnim, dobry!

Bo tylko wtedy jest inny od wszystkich znanych nam istot.

- Johann Wolfgang Goethe

#DAMCZAS

W naszej Szkole powstał pomysł, aby utworzyć grupę wolontariatu składającej się z uczniów i nauczycieli. Działania tej formacji mają obudzić świadomość uczniów na potrzeby drugiego człowieka. Wolontariat jest podejmowany z własnej woli, wyboru  i motywacji i bez oczekiwania zysków finansowych. Przynosi korzyści samemu wolontariuszowi, społeczności lokalnej i całemu społeczeństwu.

Na początek chcemy czytać bajki dzieciom. Nawiązaliśmy kontakt z fundacją Odzyskać Radość z Kraszewa Czubaki. Na stronie Fundacji znajdziemy informację, że Głównym celem Fundacji jest edukacja i rehabilitacja porzuconych dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami oraz całodobowa opieka nad nimi. Po więcej informacji zapraszam na stronę http://odzyskacradosc.pl/o-fundacji/  oraz profil na Facebook. W tym momencie przygotowujemy się to tego zadania, jak tylko możemy. Na najbliższy czas przewidzieliśmy spotkanie z ks. Adamem Nersem, który jest kapelanem tamtejszego ośrodka. Poza tym od lat pracuje, jako opiekun wolontariuszy, którzy współpracują z osobami niepełnosprawnymi i potrzebującymi. Chcemy dowiedzieć się, jak może wyglądać praca wolontariusza? Jakimi cechami powinien odznaczać się wolontariusz? Dać coś nie mając nic lub niewiele? Jak można czuć radość z radości innych? Na te i wiele innych pytań będziemy chcieli uzyskać odpowiedź.

W ostatnim czasie z naszą młodziutką formacją nawiązało współpracę Koło Gospodyń Wiejskich z Zalesia razem sfinalizowaliśmy pierwszy projekt. Wspólnie przygotowaliśmy imienne karki dla wszystkich podopiecznych ZOL w Kraszewie. A to nie lada wyczyn, bo kartek musiało powstać prawie 60. Tak by każde dziecko personalnie mogło otrzymać życzenia.

W tym miejscu chciałabym pogratulować tego, że uczniowie oraz Panie z KGW dały czas innym.