Punkt Przedszkolny "Motylki" rok szkolny 2018/2019

Nie ma dzieci – są ludzie, ale o innej skali pojęć,

innym zasobie doświadczenia, innych popędach,

innej grze uczuć. Pamiętaj, że ich nie znamy.”

Janusz Korczak

Punkt Przedszkolny „Motylki” w Niechłoninie liczy szesnaścioro dzieci, 2 trzylatków, 10 czterolatków oraz 4 latków. W tym roku mamy w przedszkolu silną grupę chłopców, jest ich dziesięciu. Okres adaptacyjny do warunków przedszkolnych przeszedł bardzo dobrze. Dzieci od samego początku bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach, zajęciach które wynikały z samodzielnej aktywności a także kierowanych przez nauczyciela wychowawcę.

Przedszkolny dzień toczy się według ustalonego harmonogramu. To on daje dzieciom poczucie stabilizacji i bezpieczeństwa. Pracujemy i bawimy się wg, stałych punktów np. śniadanie, przygotowanie do zajęć, zajęcia blok I, obiad, odpoczynek, zabawa, zajęcia blok II, zabawa. Dzieci 3, 4, 5 letnie bardzo chętnie pracują w książeczkach. Sprawia im to ogromną radość. Bardzo często wychowankowie pytają o tą formę zajęć. W przedszkolu sporą częścią dnia jest zabawa, samorzutna i kierowana. Każda z nich jest bardzo ważna. Każda rozwija uczy współpracy w grupie rówieśniczej, relacji koleżeńskiej, podstaw zasad savoir vivre.

Przedszkolaki uczestniczą we wszystkich wydarzeniach z życia szkoły. Są współorganizatorami wydarzeń np. Święto Chleba. Od najmłodszych lat poznają tradycje, uczą się postaw patriotycznych, starają się zrozumieć otaczający ich świat. Zapoznają zawody oraz zależność ich dla naszego życia np. rolnik, piekarz, krawiec, nauczyciel.

Aktualności mogą Państwo śledzić na fanpage naszego Przedszkola @ppniechlonin. Zapraszamy serdecznie.

Do zobaczenia!!!

AKTUALNOŚCI:

Czytanie w Punkcie Przedszkolnym

Utworzono dnia 03.01.2019

Już od najmłodszych lat staramy się budzić zainteresowania czytelnicze u wychowanków.

czytaj dalej... na temat: Czytanie w Punkcie Przedszkolnym

Punkt Przedszkolny "Motylki" rok szkolny 2018/2019

Utworzono dnia 22.11.2018, 06:38

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.